fbpx

ЛЕТО 2019 – ЧАРТЕР ЛЕТ ОД СОЛУН ЗА РОДОС, ОСТРОВ НА КОЈ И БОГОВИТЕ УЖИВАЛЕ


 

ПРОГРАМА:

1 ден: Полетување од Солун во 18:50 часот, пристигнување во Родос во 20:10 часот. По пристигнувањето, трансфер до избраниот хотел од табелата и сместување.

2 – 6 ден: Престој во избраниот хотел на база на избраната услуга. Слободно време за индивидуални активности, одмор или некои факултативни излети.

7 ден: Одјавување и напуштање на собите до 12 часот според хотелските правила. Слободно време до организираниот трансфер до аеродромот во Родос . Полетување во 20:00 часот , слетување во Солун во 22:20.

 

* Пакет аранжмани со вклучени авио билети, аеродромски карти и трансфер до избраниот хотел…

Цени од 211 € ( по лице за 7 ноќевања) Термин 24.05.2019

РОДОС ЛЕТО 2018
Grecian Fantasia Resort 2* 2** HB Faliraki Од 263 €
Argo Hotel 2* 2** BB Faliraki Од 211 €
Sabina Hotel 3* 3*** BB Theologos 242€
Pylea Hotel 3* 3*** BB Lalisos  Од 248 €
Angela Suites Hotel 3* 3*** HB Rhodes Од 291 €
Kresten Palace 4* 4**** ALL Kalithea Од 382 €
Cathrin Hotel 4* 4**** HB Faliraki Од 406 €
All Senses Nautica Blue Exclusive Resort 5* 4**** HB Kalithea Од 529 €
Mediterranean Hotel 4* 4**** HB Rhodes 402 €
Atrium Prestige Thalssso Spa Resort & Villas 5* Delux 5***** BB Lachania 584 €

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:
- Авионски билет Солун – Родос – Солун и аеродромски такси
- Сместување во избраниот хотел на база на избраната услуга
- Трансфер аеродром – хотел - аеродром

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:
- Превоз Скопје – Солун
- Задоложително патничко осигурување
- Останати индивидуални трошоци и факултативни екскурзии

ПЛАЖИ КОИ ВИ ПРЕПОРАЧУВАМЕ ДА ГИ ПОСЕТИТЕ:

LADIKO - оваа плажа е оддалечена 15 км од градот Родос

TRAGANOU - се наоѓа на 17 километри од градот Родос. На влезот на морето има импресивна пештера за сите љубители на нуркање.

Tsambika - една од најпопуларните плажи на островот која се наоѓа 30 км од градот Родос.

LINDOS - најубавата песочна плажа на островот се наоѓа под Акропол, 49 км од градот. Родосаналази

SAINT PAUL’S - се наоѓа 52 км од градот Родос, јужно од Акрополот на Линдос

IALYSOS - се наоѓа на 8 километри од градот Родос и е многу популарна кај сурферите поради брановите

Плажите се претежно песочни со мали камчиња. Морето е исклучително чисто.

 

Цените се дадени во евра за уплата во денари ( 1 еур= 62 мкд)
За потврда на резервација потребно е уплата од мин 30% депозит
Расположливоста на места зависи од состојбата во момент на самата резервација
Голем избор на хотели – побарајте информации во агенција за бараниот термин на Вашето патување…

Информации и резервации 043 231 221

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • +389 43 231 221

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00 - 13.30

Top