fbpx

Вила “ISI Lux” се наоѓа нa само 20m oд плажа односно пред хотел "Potidea Golden Beach". Вилата е изградена во 2017 год. Располага со 1/3 студија, /2+1/ апартмани со една спална за 3 лица (брачен кревет+едно легло во кујната), дуплекс апартман со две одделни спални соби за 4 лица (брачен во двете спални). Студијата се на високо приземје и I кат /апартманите со една и две спални соби се на I кат. Сите се опремени со комплетно нов мебел, кујна (со прибор за онолку лица према број на легла, фрижидер...), тоалет, крпи за лице и тело, клима (вклучена во цената), ТВ, бесплатен Wi-Fi интернет, гардеробер, балкон со масичка и столчиња. Во дворот на вилата има масички со столчиња, кујна и скара кои се на располагање на гостите. Вилата за прв пат е отворена во 2017 година. Студијата и апартманите се во сопствен закуп

EARLY BOOKING

10% попуст за целосна уплата до 01.02
7% попуст за целосна уплата до 01.03
5% попуст за целосна уплата до 01.04

 

"ISI Lux"
Неа Потидеа
термин
МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
23 30 6 13 20 27 4 11 18 25 1 8 15 22 29 5 12 19
бр. ноќи 7 7 7 7 7 7 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 7 7 7 7
1/2+1 студио 85 120 135 155 175 195 385 405 425 425 425 425 405 195 155 110 85 60
1/3 студио 90 130 145 165 185 205 405 425 445 445 445 445 425 205 165 120 90 85
АПТ /2+1/ (со 1 спална) 100 140 160   200   425 445 465 465 465 465 445 220 180 135 100 70
Дуплекс АПТ /2+2/ 70 90         585     625 625 625 605 155 120 90 70 50
опис на ценовникот цени по лице со превоз цени за наем на цело студио/апартман цени по лице со превоз

 

 

НАПОМЕНА

- Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то лице во студио или апартман со една спална - БЕСПЛАТНО сместување;
- Цените за 7ноќи/8дена (со *), се дадени за наем на цело студио/апартман без вклучен превоз;
- Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
- При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
- Во студио или апартман со една спална плаќаат минимум 2 лица | 3-то лице се сместува БЕСПЛАТНО, плаќа само превоз;
- Во дуплекс апартман со две одделни спални соби плаќаат минимум 4 лица;
- Во студио/апартман, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години - БЕСПЛАТНО;
- Поради генерално чистење на студијата/апартманите после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот;
- Хигиената си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот;
- Превоз од: Штип / Струмица / Скопје / Куманово / Велес / Гевгелија;
- Превозот ги остава патниците пред вилата доколку е можно да влезе автобус или минибус, доколку не е можно ги остава кај стадионот. Околу 300м од вилата;
- Wi-Fi интернет - БЕСПЛАТЕН!!
- Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НЕ важат за последниот термин.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

- За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;
- За аранжманите за 7 ноќи/8 дена (без *), при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице (освен за првиот и последниот термин);
- Доплата за туристичка такса - 0.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект);
- Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште);
- Доплата за патничко осигурување (информации во агенција).

 

Автобуски превоз НЕА ПОТИДЕА, според термини од табелата Патни информации
Град на поаѓање Mесто на поаѓање Време на поаѓање Скопје - Неа Потидеа (310km)
Куманово: (бензинска Макпетрол - автопат) 04:15h
Скопје - Солун - Неа Модања - Неа Потидеа

Автопат (Е75)

Трошоци во еден правец:
Патерини во Македонија (280ден)
Патарини во Грција (2.60€)

Скопје: (паркинг пред VIP хотел наспроти саем) 05:00h
Штип: (паркинг пред нова пошта) 05:00h
Велес: (бензинска Макоил, мотел Македонија) 05:45h
Струмица: (бензинска, Макпетрол - кружен) 06:00h
Неготино: (бензинска, Макпетрол) 06:15h
Г.П. Богородица: (бензинска, Oкта / Богородица) 07:00h
Поаѓање од Неа Потидеа: 15:00 по МК време / 16:00 по ГР време (пред вилата)
Прочитано 8807 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • 078 730 777

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 18.00

Сабота 10.00 - 14.00

Top