fbpx

ВИЛА ЕЛВИРА се наоѓа на 120 метри од плажа. Расоплага со двокреветни, трокреветни и четворокреветни студија распоредени на приземје, први и втори кат. Секое студио има балкон, комплет опремена кујна со фрижидер, бања, ТВ, клима (со доплата 5 евра на ден) и Wi-Fi. Опис: една просторија со брачен и единечен кревет или три поединечни кревети и кујна. Сместувањето е Б категорија.

-10% попуст  

За целосни уплати до 31.03.2020

 

Ценовник по лице 7 ноќевања вклучен превоз

ТЕРМИН 24.05.2020 31.05.2020 07.06.2020 14.06.2020 21.06.2020
НОЌЕВАЊА 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи
Студио 65€ 85€ 115€ 145€ 145€

Ценовник наем 

Термини Ноќевања 1/2 СТД 1/3 СТД 1/4 СТД
28.06.2020 7 ноќи 260€ 280€ 300€
05.07.2020 7 ноќи 270€ 300€ 320€
12.07.2020 7 ноќи 280€ 320€ 360€
19.07.2020 7 ноќи 320€ 340€ 380€
26.07.2020 7 ноќи 320€ 340€ 380€
02.08.2020 7 ноќи 320€ 340€ 380€
09.08.2020 7 ноќи 320€ 340€ 380€
16.08.2020 7 ноќи 280€ 310€ 350€
23.08.2020 7 ноќи 270€ 300€ 320€

Ценовник по лице 7 ноќевања вклучен превоз

ТЕРМИН 30.08.2020 06.09.2020 13.09.2020 20.09.2020
НОЌЕВАЊА 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи
Студио 135€ 125€ 85€ 65€

НАПОМЕНИ:

ВОНСЕЗОНСКИ ЦЕНИ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН - 7 НОЌЕВАЊА СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ. За сопствен превоз редовната цена за прво и второ лице се намалува за 10 евра. Напомена: Во апартман минимум 3 лица, 2 лица плаќаат полна цена, трето и четврто лице плаќаат задолжително по 35евра.
СЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА АПАРТМАН ЗА 7 НОЌЕВАЊА, согласно бројот на кревети.


Во студио / апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број (во одредени капацитети) може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со родител.
Термините во табелата се денови на започнување на аражманот.

Време и место на поаѓање

Куманово е во 02:45 часот наутро пред ‘Скара кај Жмара’.

Скопје е во 04:00 часот на паркингот спроти хотел Холидеј Ин, состанок на групата е во 03:30 часот.

Велес 04:40 бензинска мотел Македонија

Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Ве молиме минимум 24 часа пред секое тргнување да се информирате за потврда за времето и местото.
Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.
Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).
За уплата на две смени, одобруваме 10% попуст на втората смена. Напомена: понудата важи на редовните цени.
Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.
Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши најдоцна до 7 дена пред поаѓање.
Сместување во собите е по 14.00 часот, а напуштање на истите е до 09.00 часот по локално време
За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти. По завршувањето на Вашето летување должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
Туристичката такса се плаќа на лице место кај претставник на агенција или пак на сопствениците на објектите, истата изнесува 0,50 евра на ден по студио/апартман.
Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Одлуката за доплата на клима-уред, интернет и слично, кај одредени сместувачки капацитети е на сопствениците на објектите, Магелан НЕ може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда. Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
Секој патник има обврска и е задолжен да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „Магелан“ и на самата агенција и поради кои НЕ можаe да се откаже аранжман или да се промени термин на резервацијата.
Магелан организира превоз со придружник на групата, до местото кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусите. Цена на превозот:

Цена на превозот:

Возрасни 35 евра / Еден правец 25 евра
Деца 2- 11,99години 25евра / Еден правец 20 евра

Дете до 1,99 години (без седиште) – бесплатно

Информации и резервации 043 231 221

Прочитано 12507 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • 078 730 777

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00 - 14.00

Top