fbpx

Вила “VANGELIS” се наоѓа на 150m од плажа, веднаш до хотел "Eleni" во Лептокарија. Располага со двокреветни и трокреветни студија.. апартман со една спална за 5 лица и дуплекс апартман со две одделни спални соби за 5 лица. Во двокреветните студија има 2 единечни легла, во трокреветните има еден брачен и еден единечен, во апартманот со една спална има еден брачен во спалната, а еден брачен и еден единечен во кујната, додека во дуплекс апартманот има три единечни во едната спална и две единечни во другата. Сите студија/апартмани се комплетно опремени со: кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла, фрижидер...), тоалет, огледало, туш, балкон (масичка со столчиња), клима, ТV, гардеробер. На располагање на гостите е бесплатен  интернет. Студијата и апартмани се на високо приземје и први кат. Прекрасно уредениот двор ги воодушевува сите кои случајно или намерно минуваат покрај вилата.

 
EARLY BOOKING 
20% попуст за целосна уплата до 01.01  
15% попуст за целосна уплата до 01.02
10% попуст за целосна уплата до 01.03    
5% попуст за целосна уплата до 01.04
 
"VANGELIS"
Лептокарија
термин
МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
17 24 31 7 14 21 28 5 12 19 26 2 9 16 23 30 6 13 20
бр. ноќи 7 7 7 7 7 7 7 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 7 7 7 7
1/2 студио 45 60 70 85 100 120 140 255 275 295 295 295 295 275 140 100 80 65 50
1/3 студио 45 65 80 100 115 135 155 275 295 315 315 315 315 295 155 115 90 70 55
АПТ /3+2/ (со 1 спална) 45 75 95 115 135 155 175 325 355 385 385 385 385 355 175 135 105 80 60
Дуплекс АПТ /3+2/ 35 50 55 70 85 100 115 425 445 465 465 465 465 445 115 85 65 50 40
опис на ценовникот цени по лице со превоз цени за наем на цело студио/АПТ без превоз цени по лице со превоз

 

НАПОМЕНА

- Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то лице во Студио, 5-то лице во Апартман - БЕСПЛАТНО сместување;
- Цените за 7 ноќи/8 дена (со *), се дадени за наем на цело студио/апартман без вклучен превоз;
- Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
- При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
- Во студио и апартман со една спална, плаќаат минимум 2 лица | 3-то лице во Студио и 3-то, 4-то и 5-то лице во АПТ со една спална се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз;
- Во дуплекс апартман со две одделни спални, плаќаат минимум 4 лица | 5-то лице се сместува БЕСПЛАТНО, плаќа само превоз;
- Во студио/апартман, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години во кревет со двајца возрасни - БЕСПЛАТНО;
- Поради генерално чистење на студијата/апартманите после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот;
- Хигиената си ја одржувате сами за време на престојот;
- Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Удово / Гевгелија;
- Автобусот ги остава/зема патниците на 10m од вилата.
- Wi-Fi интернет - БЕСПЛАТНО!!
- Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НE важат за првиот термин.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

- За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;
- За аранжманите за 7 ноќи/8 дена (без *), при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице;
- Доплата за клима - 5€ од ден на лице место;
- Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште);
- Доплата за патничко осигурување;
-  Доплата за туристичка такса - 0.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект).

Куманово: (бензинска Макпетрол - автопат) 04:15h
Скопје: (паркинг пред VIP хотел) 05:00h
Велес: (бензинска, мотел Македонија) 05:45h
Неготино: (бензинска, Макпетрол) 06:10h
Г.П. Богородица: (бензинска, Oкта / Богородица) 07:00h

 

 

Прочитано 7718 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • 078 730 777

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00 - 14.00

Top