fbpx

Хотелот се наоѓа на прв ред од плажа, на 20м далечина. Самиот хотел има двор со тревна површина, лоби и ресторан.

Собите располагаат со клима, ТВ, интернет, тоалет со туш кадичка и балкони кој странично гледаат према море.

Сите соби се двокреветни со единечни легла и не располагаат со дополнително легло за дете. На плажа на секоја соба и слдуваат 2 лежалки, во последните редови, собите не располагаат со кујна, едиствено со мини фрижидерчиња.

20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 30.12.2019
15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 31.01.2020
10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 28.02.2020
7% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 30.04.2020

Ценовник по лице за 7 ноќевања
Термини Ноќевања Цена во Евра по лице
26.05-02.06.2020 7 59 промо
02.06-09.06.2020 7 89 промо
09.06-16.06.2020 7 109
16.06-23.06.2020 7 139
23.06-30.06.2020 7 159
30.06-07.07.2020 7 179
07.07-14.07.2020 7 209
14.07-21.07.2020 7 229
21.07-28.07.2020 7 239
28.07-04.08.2020 7 239
04.08-11.08.2020 7 239
11.08-18.08.2020 7 239
18.08-25.08.2020 7 239
25.08-01.09.2020 7 219
01.09-08.09.2020 7 199
08.09-15.09.2020 7 159
15.09-22.09.2020 7 119 промо
22.09-29.09.2020 7 89 промо

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊA
ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД
На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана уплата, истите се резервираат со 30% аконтација.

– Доплата за туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Доплата за еднокреветна соба 80 % од сумата за второто лице
Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Врахос чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ:

Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице
Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -50€ по лице
Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) -45€ по лице

Битола(Автобуска станица Транскоп – на перон)-40€ по лице
Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -45€
Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -45€ по лице
Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола -45€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -45€ по лице
Ресен (спроти автобуска станица) -Трансфер до Битола -45€ по лице

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 15 Евра од редовната цена од Битола и 10еур од Скопје
Деца до 1,99 години бесплатно
Лица постари од 63год – попуст од 10еур

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е важечки за промо термините)
попустите не може да се комбинираат,
Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на СКТМ

Време на поаѓање за Врахос:

01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола
12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола
02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола
03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
04:00 h Битола (Автобуска Станица Транскоп на перон)
03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола
02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансвер до Битола
02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

  • Локација:
Прочитано 16498 пати
Тагови:

Поврзани понуди

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • 078 730 777

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 18.00

Сабота 10.00 - 14.00

Top