fbpx

Првото туристичко место кое ќе Ве сретне на патот кон Касандра е Неа Каликратија, оддалечено само 40 километри од Солун. Градот кој живее цела година изобилува со ресторани, таверни, амбуланта, аптеки, маркети, слаткарници, продавници (Lidl, Masutis, Marinopoulos)....Во центарот се наоѓа голем парк со забавни игри за децата и уредена песочна плажа во должина од 800 метри. На само 5 километри од градот се наоѓа познатата плажа „Sahara“, надградена со Сино знаме за чистота која нуди одлична забава за младите.

Вилата „Evi I“ е лоцирана во самиот центар во Неа Каликратија, на само 120 метри метри од морето. Вилата е поставена на самата улица која води дирекно кон плажата меѓу изобилство продавници, маркети и пекари, гиро и ресторани. Во оваа вила располагаме со простран апартман што се наоѓа на вториот спрат. Опремен е со кујнателевизор и клима уред чие користење е вклучено во цената. Во апартманот има постелнина и крпи кои се менуваат еднаш во текот на десет дена. Затоплувањето на водата е со сопствен бојлер, а вилата е покриена со безжичен интернет. Агенцијата како организатор на патувањето не може да влијае на капацитетот и периодите со топла вода во вилата, ниту да биде одговорна за квалитетот на интернет конекцијата.

-7% попуст за целосна уплата до 31.03.2022

Термин:

Ноќевања: 1/5 апартман
22.05-01.06.2022 10 300 € (18.600 ден.)
01.06-11.06.2022 10 380 € (23.560 ден.)
11.06-21.06.2022 10 460 € (28.520 ден.)
21.06-01.07.2022 10 560 € (34.720 ден.)
01.07-11.07.2022 10 620 € (38.440 ден.)
11.07-21.07.2022 10 720 € (44.640 ден.)
21.07-31.07.2022 10 720 € (44.640 ден.)
31.07-10.08.2022 10 720 € (44.640 ден.)
10.08-20.08.2022 10 720 € (44.640 ден.)
20.08-30.08.2022 10 620 € (38.440 ден.)
30.08-09.09.2022 10 520 € (32.240 ден.)
09.09-19.09.2022 10 420 € (26.040 ден.)
19.09-29.09.2022 10 320 € (19.840 ден.)

 

- Цените во табелата се однесуваат за наем на цел апартман за 10 ноќевања без вклучен превоз
- Во апартманот е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет, односно број на кревети
- Сместувањето е првиот ден после 14.00 часот по локално време, а собите ги напуштате последниот ден во 09.00 часот по локално време
- Доплата за туристичка такса во Грција-0,50 евра по соба од ден (се плаќа во агенцијата)
- Плаќањето на аранжманите е исклучиво во денарска противвредност по курс 62 денари
- Организиран превоз Скопје-Кавадарци-Неа Каликратија
- Тргнување од Скопје во 04.00 часот и од Кавадарци во 05.30 часот пред туристичките агенции
- Цена на повратен билет –40 евра; деца до 2 години бесплатно (без седиште); од 2-12 год.-25 евра

Прочитано 809 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • Viber & WhatsApp 078 730 777

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Лето 2022

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00-14.45

Top