fbpx

Вила "Anastasia" се наоѓа на 100m од плажа во центарот на Полихроно веднаш наспроти хотел "Posedonio". Располага со апартмани со една спална за 4 лица на I кат (брачен кревет во спална и две единечни легла во кујна). Апартманите се опремени со голема кујна, голем фрижидер со комора, шпорет со рерна, трепезариска маса во дневната, просторна тераса (масичка со столчиња) со поглед кон улицата, напред на која се излегува и од двете соби,  ТВ, клима - вклучена во цената (климата е поставена во дневната соба). Под вилата има паркинг за гостите на вилата кој можат да го користат бесплатно, доколку има слободни места. Апартманите се наоѓаат на I кат.

 EARLY BOOKING - Лето 2020 
20% попуст за целосна уплата до 01.01.20  
15% попуст за целосна уплата до 01.02.20
10% попуст за целосна уплата до 01.03.20  
5% попуст за целосна уплата до 01.04.20
 
 
"Anastasia"
Полихроно
термин
МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
16 23 30 6 13 20 27 4 11 18 25 1 8 15 22 29 5 12 19
бр. ноќи 7 7 7 7 7 7 7 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 7 7 7 7
АПТ /2+2/ (со 1 спална) 60 95 135 160 180 195 215 405 425 455 455 455 455 425 215 165 140 110 80
опис на ценовникот цени по лице со превоз цени за наем на цел апартман без превоз цени по лице со превоз
 
 
 
НАПОМЕНА
-  Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице - БЕСПЛАТНО сместување;
-  Цените за 7 ноќи/8 дена со *, се дадени за наем на цел апартман без вклучен превоз;
-  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
-  Во апартман, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години - БЕСПЛАТНО;
-  Поради генерално чистење на апартманите после секоја смена се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот;
-  Хигиената си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот;
-  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
-  Организиран превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Струмица / Гевгелија;
-  Автобусот ги остава/зема патниците на 300m од вилата (на главниот пат);
-  Wi-Fi интернет и клима - БЕСПЛАТНО!!
-  Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НЕ важат за првиот и последниот термин.
 
ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ
-  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;
-  За аранжманите за 7 ноќи/8 дена без *, при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице (освен за првиот и последниот период);
-  Доплата за туристичка такса - 0.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект);
-  Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште);
-  Доплата за патничко осигурување.
 
 
Автобуски превоз Полихроно, според термини од табелата
Град на поаѓање Mесто на поаѓање Време на поаѓање
Куманово: (бензинска Макпетрол - автопат) 04:15h
Скопје: (паркинг пред VIP хотел наспроти саем) 05:00h
Штип: (паркинг пред нова пошта) 05:00h
Велес: (бензинска Макоил, мотел Македонија) 05:45h
Струмица: (бензинска, Макпетрол - кружен) 06:00h
Неготино: (бензинска, Макпетрол) 06:15h
Г.П. Богородица: (бензинска, Oкта / Богородица) 07:00h
Поаѓање од Полихроно: 14:10 по МК време / 15:10 по ГР време
Прочитано 674 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • 078 730 777

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 18.00

Сабота 10.00 - 14.00

Top