fbpx
 

КИПАР – АВИОНСКИ ПРЕВОЗ
Кипар е островска држава во Средоземното море. Никозија е најголем и главен град на Кипар, каде северниот дел на градот припаѓа на Турската република Северен Кипар, а поголемиот дел на Јужен Кипар. Најпознати летувалишта за одмор се Ларнака, Лимасол и Аја Напа.

Програма

Прв ден Скопје - Кипар

Полетување од Скопје за Кипар –Ларнака со Wizz Air во 13:45 часот во недела. По слетување во Ларнака во 17:05 часот по локално време, организиран трансфер до хотел. Сместување. Ноќевање.

Втор до последен ден -Кипар

Појадок. Слободен ден за индивидуални разгледи и прошетки. Ноќевање.

Последен ден

Кипар - Скопје

Појадок. Организиран превоз до аеродром. Лет со Wizz Air во

17.45 часот по локално време од Кипар-Ларнака за Скопје во недела. Слетување во Скопје во 19.05 часот.


Цена од 280€ (22.371мкд)

ХОТЕЛ

Услуга

1 / 2 Соба

1 / 1 Соба

1 Дете до 11.99

2 дете до 11.99

3то лице

Henipa Hotel 3* - Larnaca

Хотелот прима деца до 13,99

HB

392

518

59

59

305

Flamingo Hotel 3* Larnaca

BB

392

640

59

NA

NA

Kapetanios Hotel 3* - Limassol

HB

456

631

59

NA

NA

Navarria Hotel 3* -Limassol

BB

362

538

59

NA

285

Bella Napa Hotel 3* -Ayia Napa

   HB

548

822

81

NA

430

*Цената е дадена по лице во евра , цените важат до 31.10.19

ДАТУМИ НА ЛЕТОВИ

Поаѓање НЕДЕЛА (SKP – LKA)

Враќање НЕДЕЛА (LKA – SKP)

07.07.19

14.07.19

14.07.19

21.07.19

21.07.19

28.07.19

28.07.19

04.08.19

04.08.19

11.08.19

11.08.19

18.08.19

18.08.19

25.08.19

25.08.19

01.09.19

01.09.19

08.09.19

08.09.19

15.09.19

15.09.19

22.09.19

22.09.19

29.09.19

29.09.19

06.10.19

06.10.19

13.10.19

13.10.19

20.10.19

20.10.19

27.10.19

 
Во цената се вклучени следниве услуги:
7 ноќевања со појадок  или појадок и вечера во некој од предложените хотели
Организиран трансфер на релација аеродром – хотел –аеродром 
Во цената не се вклучени следниве услуги:
Авионски превоз со Wizz Air од 85 евра со бесплатна рачна торба
Пријавен багаж од 10 кг 20 евра                                                                   
Патничко и здравствено осигурување
Индивидуални трошоци
Важна напомена:
Плаќањето е задолжително во денари (1 еур = 61.8 мкд)
За ова патување потребен е валиден биометриски пасош со важност 90 дена од денот на патувањето
За резервација задолжителна уплата од 100%
За овој аранжман важат општите услови на патување на  СКТМ
Информации и резервации 043 231 221
 
Прочитано 1888 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • +389 43 231 221

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00 - 13.30

Top