fbpx

Вила “ELSA” се наоѓа на одлична лoкација во центарот на Неи Пори на 50m од плажа, во близина на хотел Олимпик Бич. Структура на студијата: сите студија се четворокреветни (две дупли легла) и се наоѓаат на приземје, I и II кат. Секое студио е опремено со: кујна со комплетен прибор за онолку лица према број на легла, фрижидер, тоалет, TV, гардеробер, просторни тераси со тенда за сонце со масичка и столчиња со поглед кон улица (некои студија и со поглед на море). Wi-Fi интернет - бесплатен, клима со доплата 5€ од ден на лице место. Вилата поседува лифт. Сите студија се во сопствен закуп и се наоѓаат на приземје, I и II кат.

EARLY BOOKING

15% попуст за целосна уплата до 01.01
10% попуст за целосна уплата до 01.02
7% попуст за целосна уплата до 01.03
5% попуст за целосна уплата до 01.04

 

"ELSA"
Неи Пори
термин
МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
17 24 31 7 14 21 28 5 12 19 26 2 9 16 23 30 6 13 20
бр. ноќи 7 7 7 7 7 7 7 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 7 7 7 7
1/4 студио 50 85 115 135 150 170 190 365 395 415 415 415 415 395 190 155 125 90 65
опис на ценовникот цени по лице со превоз цени за наем на цело студио без превоз цени по лице со превоз

 

НАПОМЕНА

- Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице БЕСПЛАТНО сместување;
- Цените со *, се дадени за наем на цело студио без вклучен превоз;
- Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
- При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
- Во студио плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз;
- Во студио, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни - БЕСПЛАТНО;
- Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 09:00, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);
- Хигиената си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот;
- Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Неготино / Струмица / Гевгелија;
- Автобусот ги остава/зема патниците пред вилата.
- Wi-Fi интернет - БЕСПЛАТЕН!!
- Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НE важат за првиот и последниот термин.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

- За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;
- За аранжманите за 7 ноќи/8 дена без *, при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице (освен за првиот и последниот термин);
- Доплата за туристичка такса - 0.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект при сместување);
- Доплата за клима - 5€ од ден (се плаќа на лице место);
- Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште);
- Доплата за патничко осигурување.

Автобуски превоз НЕИ ПОРИ, според термини од табелата
Град на поаѓање Mесто на поаѓање Време на поаѓање
Куманово: (бензинска Макпетрол - автопат) 04:15h
Скопје: (паркинг пред VIP хотел) 05:00h
Штип: (паркинг пред нова пошта) 05:00h
Велес: (бензинска, мотел Македонија) 05:45h
Струмица: (бензинска, Макпетрол - кружен) 06:15h
Неготино: (бензинска, Макпетрол) 06:15h
Г.П. Богородица: (бензинска, Oкта / Богородица) 07:00h
Поаѓање од Неи Пори: 15:00 по МК време / 16:00 по ГР време (веднаш пред вилата)

 

Информации ирезервации 043 231 221

Прочитано 4160 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • 078 730 777

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00 - 14.00

Top