fbpx

ВИЛА ХРИСТОС се наоѓа на 70 метри од плажа. Располага со троктеветни студија и петокревети / шестокреветни апартмани и дуплекс апартмани сите лоцирани на втори кат. Секое студио/апартман има балкон, комплет опремена кујна со фрижидер, бања, ТВ, клима (се доплаќа 5евра на ден) и Wi-Fi. Сместувањето е Б категорија. Опис: Студио – една просторија со кујна, брачен и единечен кревет. Апартман – две простории од кои во едната има кујна и брачен кревет и втората просторија во која има брачен и единечен кревет. Дуплекс апартман - со три простории, една спална со два брачни кревети, втора спална со брачен и единечен кревет и посебно кујна.

-10% попуст  

За целосни уплати до 31.03.2020


ЦЕНОВНИК 7 НОЌЕВАЊА ПО ЛИЦЕ СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ

ТЕРМИН 24.05.2020 31.06.2020 07.06.2020 14.06.2020 21.06.2020
НОЌЕВАЊА 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи
Во студио / апартман 65€ 85€ 125€ 155€ 165€

ЦЕНОВНИК НАЕМ НА СОБА 

Термин
Ноќевања
Цена за наем на студио / апартман
1/2 СТД 1/3 СТД 1/5 апартман 1/5 дуплекс
28.06.2020 7 ноќи 270€ 300€ 410€ 430€
05.07.2020 7 ноќи 280€ 320€ 450€ 480€
12.07.2020 7 ноќи 290€ 340€ 490€ 520€
19.07.2020 7 ноќи 330€ 360€ 530€ 560€
26.07.2020 7 ноќи 330€ 360€ 530€ 560€
02.08.2020 7 ноќи 330€ 360€ 530€ 560€
09.08.2020 7 ноќи 330€ 360€ 530€ 560€
16.08.2020 7 ноќи 300€ 340€ 480€ 500€
23.08.2020 7 ноќи 280€ 310€ 420€ 440€

 

 ЦЕНОВНИК 7 НОЌЕВАЊА ПО ЛИЦЕ СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ

ТЕРМИН 30.08.2020 06.09.2020 13.09.2020 20.09.2020
НОЌЕВАЊА 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи
Во студио / апартман 155€ 135€ 95€ 75€
 
НАПОМЕНИ: 
 
- ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.1 и 3 – ВОНСЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН - 7 НОЌЕВАЊА СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ. За сопствен превоз редовната цена за прво и второ лице се намалува за 10 евра. Напомена: Во апартман минимум 3 лица, 2 лица плаќаат полна цена, трето и четврто лице плаќаат задолжително по 35евра.
- ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.2 – СЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА АПАРТМАН ЗА 7 НОЌЕВАЊА, согласно бројот на кревети.
- Во студио / апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број (во одредени капацитети) може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со родител.
- Термините во табелата се денови на започнување на аражманот. Поаѓањето е на денот објавен во табелата, состанок на група во 03:30 часот, а поаѓање од Скопје во 04:00 часот на паркингот спроти хотел Холидеј Ин. Поаѓање од Велес во 04:45ч (бензинска пумпа Макоил, мотел Македонија) Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Ве молиме минмум 24 часа пред секое поаѓање да се информирате за потврда за истите.
- Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.
- Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).
- За уплата на две смени, одобруваме 10% попуст на втората смена. Напомена: понудата важи на редовните цени.
- Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.
- Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
- Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши најдоцна до 14 дена пред поаѓање.
- Сместување во собите е по 14.00 часот, а напуштање на истите е до 09.00 часот по локално време
- За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти. По завршувањето на Вашето летување должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
- Туристичката такса се плаќа на лице место кај претставник на агенција или пак на сопствениците на објектите, истата изнесува 0,50 евра на ден по студио/апартман.
- Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Одлуката за доплата на клима-уред, интернет и слично, кај одредени сместувачки капацитети е на сопствениците на објектите, организаторот НЕ може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда. Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
- Секој патник има обврска и е задолжен да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во агенцијата и на самата агенција и поради кои НЕ можаe да се откаже аранжман или да се промени термин на резервацијата.
 
Организиран превоз со придружник на групата, до местото кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусите.
Цена на превозот:
- Превоз за возрасен 35евра / Еден правец 25 евра
- деца 2- 11,99години 25евра / Еден правец 20 евра / Дете до 1,99 години (без седиште) – бесплатно.
Прочитано 9215 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • 078 730 777

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00 - 14.00

Top