fbpx

Студијата „Василис“(Vasilis) се во непосредна близина на „Memories“, оддалечени од нив околу 150 м. Исто така во мирен дел од градот, каде штоможе да се одморите по целодневните прошетки и забава. Сите соби имаат комплетно опремена кујна, сопствен тоалет, ТВ, клима-уред (се доплаќа) и тераса.

 За целосна уплата до 09.03.2019
 7% ПОПУСТ!
Термин Ноќевања 1/2 стдудио 3/4 лице студио 3/4 лице апартман 3/4 лице дуплекс
2 јуни 9 139 79 89 99
11 јуни 9 159 89 99 109
20 јуни 9 199 99 109 119
29 јуни 9 215 105 115 125
8 јули 9 235 109 119 135
17 јули 9 265 125 135 155
26 јули 9 295 155 175 195
4 август 9 295 155 175 195
13 август 9 295 155 175 195
22 август 9 255 115 125 145
31 август 9 199 99 109 119
9 септем. 9 159 89 99 109
18 септем. 12 139 79 89 99

Напомени и услови:

Цените во табелите се објавени во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денари.
Цените се по лице за пакет аранжман од 9 или 12 ноќевања со вклучен автобуски превоз на релација Скопје-Велес- Волос (пристаниште) - Велес- Скопје, карта за траект Волос – Скијатос – Волос и трансфер до куќите.

Дете од 2-6 год,бесплатно сместување, плаќа само превоз 4.030мкд. (65 евра), деца од 6-12 години добиваат 15% попуст на цените од табелата за 3то и 4то лице.
Трето и четврто лице доплаќаат во студио/апартман или дуплекс апартман според ценовникот  во табелата.
За аранжман со сопствен превоз се одбива 2.790мкд. (45 евра) 
Попустот за трето лице и деца важат само при сместување на минимум две возрасни лица во студио

Термините во табелите се денови на тргнување од Скопје во 23.00 часот, состанок на групата во 22.30 часот (на паркингот спроти хотел “ Холидеј Ин”), аранжманот започнува следниот ден
Во случај на промена на времето на тргнување на траектот од Волос до Скијатос и обратно, агенција го задржува правото на промена на програмата

Автобуски превоз без аранжман по лице
Возрасни 6.820мкд. (110 евра)
Деца до 12 години 4.030мкд. (65 евра)

За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 14 дена пред започнување на аранжманот.Кој било друг начин на резервација (усно, телефонски или слично) е неважечки.
Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.
Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио/ апартман.
Сликите кои се објавени на нашата веб-страница се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одреден.а соба од објавените.
Клиентите кои не користат огранизиран превоз од агенцијата, т.е. оние кои патуваат со сопствен превоз се сместуваат индивидуално во собите, истите ги молиме да побараат точни информации за локација на сместувачките капацитети во нашите канцеларии.
За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.

Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. 


Агенција не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.
Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во агенцијата.
За овој аранжман важат Општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ 

Прочитано 3656 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • +389 43 231 221

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00 - 13.30

Top