fbpx

 

Хотел-апартман „ALOE“ – Скала Потамиа (понудата се однесува за наем на студио). Хотелот се наоѓа на само 130 метри од GOLDEN BEACH во Скала Потамиа опкружен со борова шума. Студиата се 1/4 и располагаат со комплетно опремена кујна, бања, ТВ и клима уред чие користење е вклучено во цената. Од сезона 2017, понудата за хотел Алое е зголемена и со хотелските А - категорија на соби со кои располага овој капацитет (без кујна). Понудата за истите е со појадок и вечера. Хотел Алое како и неколку други вили на барање на задоволните гости е дел од нашата понуда неколку години. Проверете и сами.
ОБЈЕКТОТ Е КОМПЛЕТНО РЕНОВИРАН (МАРТ 2015). На располагање на гостите има и базен кое користење е вклучено во цената.

EARLY BOOKING -15% за целосна уплата до 15.01.2019

Период наем 1/4 студио
26.05-02.06.19 7* 120
02.06-09.06.19 7* 160
09.06-16.06.19 7* 180
16.06-23.06.19 7* 210
23.06-30.06.19 7* 250
30.06-09.07.19 9 540
09.07-18.07.19 9 650
18.07-27.07.19 9 650
27.07-05.08.19 9 650
05.08-14.08.19 9 650
14.08-23.08.19 9 650
23.08-01.09.19 7* 580
01.09-08.09.19 7* 210
08.09-15.09.19 7* 180
15.09-22.09.19 7* 160
22.09-29.09.19 7* 120

Напомена:

- Смените со * се однесуваат на 7 ноќевања со вклучен превоз по лице (трето и четврто лице – БЕСПЛАТНО плаќа само превоз доколку користи)
- Смените без * се однесуваат на наем на цел апартман за 9 ноќевања без вклучен превоз
- За резервирани два последователни аранжмани одобруваме 10% попуст на втората смена
- Во цената на аранжманите е вклучено користењето на клима уредот
- За хигиената во апартманите во текот на престојот се грижат самите корисници
- Во секое од апартманите има комплетно опремена кујна за онолку лица колку што има во апартманот
- Постелнината во студијата се менува еднаш за време на престојот
- Сместување во студијата/апартманите е по 14 часот по локално време а напуштање на апартманите е до 09 часот по локално време
- Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.

*При користење на сопствен превоз, цената за пакет аранжманите означени со * се намалува за 20€.

Превоз на релација  Скопје –Велес- Тасос –Велес Скопје:
• возрасни: 50 €
• деца од 2 до 12 години: 35 €
• деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)

Туристичка такса од 1,5€ на ден по сместувачка единица се плаќа на лице место по пристигнување (check in) во објектот.

Агенцијата оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата

  • Локација:
Прочитано 11218 пати

Поврзани понуди

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • +389 43 231 221

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00 - 13.30

Top