fbpx

Вила Меропи се наоѓа на самата магистрала, во строгиот центар на Калитеа, веднаш до семафорите, излегува на првата пешачка уличка. Не располага со паркинг, на 200м од самата вила на 3 паралелни улици со неа има бесплатен паркинг за возила. Во нејзина близина се наоѓа, маркет, слаткара, продавници, фурна, ресторани, кафетерии итн. На 200м одалеченост се наоѓа плажата до која се стига преку улица или скали, Калитеа е сместена на повисоко теренско место, затоа пристапот до плажа е по удолница.
Сите соби се наоѓаат на прв спрат и се трокреветни, т.е еден дупли кревет и еден единечен, мини кујна со прибор за готвење и јадење, сопствен тоалет, мал и тесен балкон без поглед, ТВ, клима без доплата и wi-fi.

-25% FIRST MINUTE ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПАРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 19.12.2018  
-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 31.01.2019
-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 28.02.2019
-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 01.05.2019
 
Период Ноќевања Студио наем 3 лица
19.05-26.05.19* 7 59
26.05-02.06.19* 7 79
02.06-09.06.19 7 139
09.06-16.06.19 7 189
16.06-23.06.19 7 229
23.06-30.06.19 7 279
30.06-07.07.19 7 299
07.07-14.07.19 7 339
14.07-21.07.19 7 369
21.07-28.07.19 7 369
28.07-04.08.19 7 369
04.08-11.08.19 7 359
11.08-18.08.19 7 329
18.08-25.08.19 7 309
25.08-01.09.19 7 259
01.09-08.09.19 7 189
08.09-15.09.19 7 139
15.09-22.09.19* 7 99
22.09-29.09.19* 7 59

 

Цените се однесуваат на наем на студио за 7 ноќевања без попуст во евра, (без превоз) плаќањето е во денарска противвредност 1еур=61,8мкд.

На ПРОМО цените не следува попуст за два последователни термини и попуст за рана резервација, истите се резервираат со 50% аконтација.

На термините означени со ѕвезда (*) не следува попуст.

Превоз - Калитеа

Скопје (Дрводекор) – 35еур по лице

Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 40еур по лице
Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 40еур по лице
Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35еур по лице
Удово (бензинска пумпа Удово) – 35еур по лице
Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35еур по лице

Превоз Битола - Халкидики:
Битола – 30еур по лице
Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 30еур по лице
Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 35еур по лице
Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 35еур
Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 35еур по лице
Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 35еур по лице

Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена за Скопје, 15еур за Битола и Прилеп
Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште
Возрасно лице над 63год – попуст од 10еур

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

*За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
*Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во легло со родител
*Превозот ги остава патниците на најблиска локација до сместувањето каде може да се паркира автобус
*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
*Важат Општите услови на СКТМ

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ

-3:40 Штип (паркинг пред пошта) Трасфер до Велес

-5:00 Струмица (БП Макпетрол нов кружен тек) Трансфер до Удово
-4:00 Скопје (Дрводекор)
-4:30 Велес (БП мотел Македонија)
-5:00 Неготино (БП Неготино)
-5:40 Удово (БП Удово)
-6:00 Граничен премин ( БП Шимов)

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ-4:00 Битола (пред спортска сала)

-3:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола
-2:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
-2:45 Кичево ( БП Пуцко Петрол) Трансфер од Битола
-2:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола
-3:15 Ресен (спроти автобуска станица) – Трасфер до Битола

ПОАЃАЊЕ ОД ГРЦИЈА:

15:00 локално време (14:00 Мак. време) Калитеа
14:45 локално време (14:00 Мак. време) Полихроно
14:30 локално време (13:30 Мак. време ) Ханиоти
14:15 локално време (13:15 Мак. време) Пефкохори

 

  • Локација:
Прочитано 9208 пати
Тагови:

Поврзани понуди

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • +389 43 231 221

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00 - 13.30

Top