fbpx
Метаморфозис е место целосно опкружено со густа иглолисна шума, која заедно со морето претставува вистинска воздушна бања. Главната декорација е централниот паркот, а плажата е песочна и километарска. Во гратчето има десетина таверни и ресторани, неколку добро снабдени супермаркети и продавници, рибен пазар, пекарница, агенција за изнајмување на автомобили и сл.
 
Вила ЛИНА се наоѓа во центарот на местото, на 50 м. од песочната плажа. Располага со студија и апартмани, со големи тераси, од кои поголемиот дел имаат директен и страничен поглед кон морето и прекасниот парк. Комплетно е реновирана пред 2 години.
 
ТЕРМИН ОД: НОЌИ 1/3 студио 1/4 студио 1/4 апартман (град) 1/4 апартман (море)
18.05 7*промо 59 59 59 59
25.05 7*промо 69 69 79 79
1.06 7* 99 109 129 129
8.06 7* 109 129 149 149
15.06 7* 129 149 169 169
22.06 7* 149 169 189 199
29.06 7 330 340 380 400
6.07 7 350 370 400 430
13.07 7 350 390 430 460
20.07 7 360 390 430 460
27.07 7 360 390 430 460
3.08 7 360 390 430 460
10.08 7 360 390 430 460
17.08 7 330 350 380 420
24.08 7* 149 169 189 199
31.08 7* 129 139 159 169
7.09 7* 109 119 129 139
14.09 7*промо 79 79 89 89
22.09 7*промо 69 69 79 79
 
НАПОМЕНА:   
- Цените со * се однесуваат за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз.  
- За патување со сопствен превоз, цената се намалува за 10 евра;
- Цените без * се однесуваат за наем на студио/апартман за 7 ноќевања. 
- Во апартман, за термините СО *, две  лица плаќаат полн износ а третото и четвртото лицe  се сместуваат БЕСПЛАТНО, и плаќаат само за превоз.
- Туристичка такса од 0,5 еур по ден на соба се плаќа на лицеместо кај сопственикот.
- Сместувањето во собите е после 14:00 часот локално време, а напуштањето на собите е  до 09:00 часот локално време.
- За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%.
- Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 62,00 мкд.
 
Цената само за превоз: Скопје-Ситонија-Скопје изнесува:
  35 € возрасни
  25 € деца од 2 - 12 години
  БЕСПЛАТНО за деца до 2 години (не користи седиште)
 
 
 
Прочитано 431 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • +389 43 231 221

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00 - 13.30

Top