fbpx

Вила “Kostas”, се наоѓа во центар на Калитеа на самиот булевар над плажата и на околу 120m до плажа. Располага со 1/4 студија (брачен+два единечни кревети и четири единечни), комплетно опремени со: кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла + аспиратор, голем фрижидер..), комплетно реновирани нови купатила, просторни балкони (масичка со столчиња)  со поглед напред на булеварот и кон море., LCD телевизор, гардеробер, клима и  интернет - БЕСПЛАТНИ.

"Kostas"
Kалитеа
термин
МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
18 25 1 8 15 22 29 6 13 20 27 3 10 17 24 31 7 14 21
бр. ноќи 7 7 7 7 7 7 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 7 7 7 7
1/4 студио 50 80 105 140 170 190 380 405 425 425 425 425 425 405 180 140 95 70 50

 

НАПОМЕНА
-  Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице БЕСПЛАТНО сместување;
-  Цените за 7 ноќи/8 дена (со *), се дадени за наем на цело студио без вклучен превоз;
-  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
-  Во 1/4 студио плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз доколку користат;
-  Во студио, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни - БЕСПЛАТНО;
-  Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);
-  Хигиената си ја одржувате сами за време на престојот;
-  Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Струмица / Удово / Гевгелија;
-  Автобусот ги остава/зема патниците на околу 50m од вилата на булеварот.
-  Клима и Wi-Fi интернет, БЕСПЛАТНО!!
ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ
-  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;
-  За аранжманите за 7 ноќи/8 дена (без *), при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице;
-  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
-  Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште);
-  Доплата за патничко осигурување
Прочитано 1401 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • +389 43 231 221

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00 - 13.30

Top