fbpx

Вила Мери 1 се наоѓа на 150 м. од центарот на Скала Сотирос и 170 метри од плажа. Опкружена со зеленило, маслинови дрвја, располага со базен, бар, лежалки и чадори покрај базен, скара во дворот и паркинг простор.  Сите соби располагаат со комплетно опремена кујна, купатило, ТВ и клима уред. Доплата за користење на клима уред во студиата е 5€ на ден. Двокреветните студиа се со брачен кревет, комплетно опремена кујна и бања, 1/3 студија имаат еден брачен кревет, едно стандардно легло, комплетно опремена кујна и бања. Сите соби располагаат со големи тераси, дел од нив се свртени кон море а дел кон градина. Вилата има идеална локација за мирен одмор. Природата во околината и базенот Ви нудат дополнително уживање.

EARLY BOOKING -10% за целосна уплата до 01.03.2019
 
Период Бр. на ноќевања 1/2
студио
1/3 студио
26.05-02.06.19 7* 95 105
02.06-09.06.19 7* 115 125
09.06-16.06.19 7* 130 140
16.06-23.06.19 7* 145 155
23.06-30.06.19 7* 160 170
30.06-09.07.19 9 410 430
09.07-18.07.19 9 450 470
18.07-27.07.19 9 450 470
27.07-05.08.19 9 450 470
05.08-14.08.19 9 450 470
14.08-23.08.19 9 430 450
23.08-01.09.19 9 410 430
01.09-08.09.19 7* 145 155
08.09-15.09.19 7* 130 140
15.09-22.09.19 7* 115 125
22.09-29.09.19 7* 100 110

 

Напомена:
- Смените со * се однесуваат на 7 ноќевања со вклучен превоз по лице. (трето и четврто лице – БЕСПЛАТНО - плаќа само превоз доколку користи)
- Смените без * се однесуваат на наем на цел апартман/студио за 9 ноќевања без вклучен превоз
- За резервирани два последователни аранжмани одобруваме 10% попуст на втората смена
- За хигиената во студијата/апартманите во текот на престојот се грижат самите корисници
- Во секое од студијата/апартманите има комплетно опремена кујна за онолку лица колку што има во студиото/апартманот
- Доплата за користење на клима уред: 5€ на ден за студио
- Постелнината во апартманите/студијата се менува еднаш за време на престојот
- Сместување во студијата/апартманите е после 14 часот по локално време а напуштање на студијата/апартманите е во 09 часот по локално време
- Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.
- При користење на сопствен превоз, цената за пакет аранжманите означени со * се намалува за 20€.

Автобуски превоз Скопје – Велес - Тасос – Велес - Скопје
•возрасни: 50 €
•деца од 2 до 12 години: 35 €
•деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)

Напомена:
- огласно законот и правилата во Р. Грција, базенот во вилата има работно време кое гостите треба да го почитуваат.
- забрането е консумирање на пијалоци на базен доколку не се купени од барот на вилата

Туристичка такса од 0,5€ на ден по сместувачка единица се плаќа на лице место по пристигнување (check in) во објектот.

 

  • Локација:
Прочитано 3325 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • +389 43 231 221

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00 - 13.30

Top