fbpx

Локација: Грција / Халкидики / Касандра / Калитеа
Хотелот има одлична локација, земајќи го во предвид фактот дека се наоѓа во близина на центарот на Калитеа, која истовремено нуди прекрасен поглед на Заливот Торонеос.
Во близина на хотелот се наоѓаат најпознатите ноќни клубови од овој регион, кои нудат разновидна програма.

Плажа: неполни 5 минути од песочна плажа.

Услуга: Ноќевање со појадок (шведска маса). Можност за доплата за вечера (дирекно во хотел) - на барање

Интернет: Бесплатно на бар / базен

Сместување: Стандардна Двокреветна соба - Double Standard Room
Двокреветни стандардни соби имаат страничен поглед на море
*Вид на дополнително легло: кауч на пуштање, може да се сместат 2 деца до 11,99 години или 1 возрасен.
Сите соби се опремени со ТВ, мини бар, клима уред, телефон, фен за коса, LCD телефизор, сеф, софа (дополнително легло), балкон, купатило со туш

Хотелски содржини: Надворешен базен (бесплатно), бар покрај базен, рецепција 24/7, игротека за деца, room service (со доплата), перална (со доплата)

За деца: Во склоп на хотелот има игортека за нашите најмали пријатели!

  
Термин Услуга Цена по лице
19.05-26.05.2019 7 BB 109€
26.05-02.06.2019 7 BB 129€
02.06-09.06.2019 7 BB 99€
09.06-16.06.2019 7 BB 209€
16.06-23.06.2019 7 BB 229€
23.06-30.06.2019 7 BB 259€
30.06-07.07.2019 7 BB 289€
07.07-14.07.2019 7 BB 319€
14.07-21.07.2019 7 BB 329€
21.07-28.07.2019 7 BB 329€
28.07-04.08.2019 7 BB 329€
04.08-11.08.2019 7 BB 329€
11.08-18.08.2019 7 BB 329€
18.08-25.08.2019 7 BB 299€
25.08-01.09.2019 7 BB 239€
01.09-08.09.2019 7 BB 209€
08.09-15.09.2019 7 BB 179€
 

Во цената е вклучено:
• 7 ноќевања со појадок
• Користење на клима уред
• Wi-Fi на базен и бар / лоби

За уплатени два последователни термини 7+7 ноќевања одобруваме 7% попуст на терминит со пониска цена

Доплати:
• 2-ро дете од 0-11,99 години - доплата од 13€ на ноќ;
• Трет возрасен сместен на дополнително легло 17€ на ноќ

ПРЕВОЗ ХАЛКИДИКИ:
Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики (секоја Недела)
• 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес
• 05:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) - Трансфер до Удовo
• 04:00 h Скопје (Дрводекор)
• 04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
• 05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
• 05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)
• 06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

Време на поаѓање превоз од Битола за Халкидики (секоја Недела):
• 04:00 h Битола ( Пред спортска Сала )
• 03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) - Трансфер до Битола
• 02.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола
• 02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) - Трансфер до Битола
• 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) - Трансфер до Битола
• 03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола

Превозот оди на релација Скопје - Геракини - Неа Потидеа - Калитеа - Полихроно - Ханиоти - Пефкохори
Цените се дадени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

 

Прочитано 3019 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • +389 43 231 221

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00 - 13.30

Top