fbpx
Локација: Хотелот се наоѓа на 4 км. од центарот на градот, на 138 км од аеродромот Кавала.
Сместувачки капацитети: Поседува 149 соби,129 Superior Rooms, 12 Executive Rooms, 8 Suites.
Услуга: HB (ноќевање со појадок и вечера), FB (доручек, ручек и вечера).BB - ноќевање со појадок,  AI - (all inclusive), собите располагаат со клима, телевизор, мини бар, телефон, сеф, бања, интернет.
Плажа: На самата плажа. 
Хотелски содржини: базен , паркинг, сала за конференции, сауна, теретана, бар, ресторан, казино, козметички салон, масажа, паркинг, продавница, рум-сервис, сауна, солариум, спа, теретана, турска бања, лежалки и чадори бесплатно.
 
 
-10% за резервации до 28.02.2019
Ramada Plaza Thraki Redovni 2019
 
Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата, за минимум престој од 5 ноќи.    
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).
 
Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:
- 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање
- 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање
- 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање
- 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање
 
Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.
Прочитано 627 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • +389 43 231 221

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00 - 13.30

Top