fbpx
Копаоник е планина во Централна Србија, со разновидно природно богатство, кое нуди одмор и релаксација за секој. Прекрасна природа, богат биодиверзитет, многу сончеви денови, термоминерални извори и чист воздух е тоа што ја прави планината поинаква од другите, ја прави така посебна што секој што еднаш ќе ја посети ќе сака повторно да дојде. Копаоник има и скијачки центар со над 55 км алпинистички патеки и 18 км нордиско скијање. Ски центарот има скијачки падини погодни за почетници и искусни скијачи. Највисокиот врв на Копаоник е Панчишев, на надморска височина од 2017 м.
 
 
Aparthotel Kopaonik се наоѓа во Брзече, 17км од ски стазите на Копаоник и е директно поврзан со Гондола која се наоѓа 300м од хотелот и води од Бела Река(Брзече) до Мали караман (Копаоник).Секоја соба е опремена со брачен или два одделни кревети, wifi, фрижидер,  сопствен тоалет и кујна.Скиите може да се чуваат во скијачницата од самиот хотел.Појадокот и вечерата се служат во ресторанот.
Име на Хотел
Термин 15.01-17.01 22.01-24.01 29.01-31.01 05.02-07.02 12.02-14.02 19.02-21.02 26.02-28.02
Вид на сместување / Услуга 2HB 2HB 2HB 2HB 2HB 2BB 2HB
Apart Hotel
Kopaonik 2*
DBL /2+0/ 80€ 80€ 80€ 80€ 80€ 80€ 80€
Деца до 2 години бесплатно
Деца од (2-6г) на дополнително легло 50% попуст
Деца од (6-9г) на дополнително легло 30% попуст
НАПОМЕНА:
- Цените се однесуваат по лице за 2 ноќи со појадок и вечера + превоз;
- Туристичка такса 1,50€ по лице од ден (се плаќа на рецепција);
- Трансфер Брзече - Копаоник (еден правец) - 3€;
- Сместување во Apart Hotel Kopaonik;
- Превоз од Штип и Скопје;
- За сопствен превоз се одбива 15€;
- Резервација се прави со уплата на 30% од вкупниот износ на аранжманот;
- Цените на аранжманот се дадени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1€ = 62 денари;
 
 
Zupa Wellness & Spa се наоѓа во близина на патеката Мало езеро од кое се наоѓа на околу 200 метри. Тој е дизајниран и е изграден за да ги задоволи потребите на современиот гостин, без оглед на времето од годината каде престојуваат во него. Во непосредна близина има појас на зеленило обрасната со борови дрвја. Покрај пространото и удобно сместување, апартманите  ZupaWellness & Spa можат да понудат на гостите убаво дизајнирана просторија за прием, лоби бар за гостите и ресторан A'la carte, затворен базен со услуга на Wellness & Spa и подземна гаража од 1315 м2 со над 50 паркинг места места.
Име на Хотел
Термин 15.01-17.01 22.01-24.01 29.01-31.01 05.02-07.02 12.02-14.02 19.02-21.02 26.02-28.02
Вид на сместување / Услуга 2HB 2HB 2HB 2HB 2HB 2BB 2HB
Zupa Wellness & Spa
DBL /2+0/ 175€ 175€ 175€ 200€ 205€ 205€ 180€
Деца до 2 години бесплатно
Деца од (2-6г) на дополнително легло 50% попуст
Деца од (6-9г) на дополнително легло 30% попуст
НАПОМЕНА:
- Цените се однесуваат по лице за 2 ноќи со појадок и вечера + превоз;
- Туристичка такса 1,50€ по лице од ден (се плаќа на рецепција);
- Трансфер Брзече - Копаоник (еден правец) - 3€;
- Сместување во Zupa Wellness & Spa;
- Превоз од Штип и Скопје;
- За сопствен превоз се одбива 15€;
- Резервација се прави со уплата на 30% од вкупниот износ на аранжманот;
- Цените на аранжманот се дадени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1€ = 62 денари;
 
 
Hotel Srebrna lisica 3*, се наоѓа помеѓу патеките на Малото езеро (ноќна патека) и Сончевата долина, на надморска височина од 1752 m, со поглед на бујна смрека шума.  На влезот е пространа лоби со прием, ресторан и ски област. Исто така има и интернет кафе и продавница. Хотелот „Сребрена лисица“ има 34 комфорни апартмани и 9 двокреветни соби. Секој апартман има бања, удобна  дневна соба која ви овозможува да се опуштите со странски и домашни ТВ канали и телефон.
Име на Хотел
Термин 15.01-17.01 22.01-24.01 29.01-31.01 05.02-07.02 12.02-14.02 19.02-21.02 26.02-28.02
Вид на сместување / Услуга 2HB 2HB 2HB 2HB 2HB 2BB 2HB
Srebrna lisica 3*
DBL /2+0/ 205€ 189€ 189€ 259€ 259€ 205€ 205€
Деца до 2 години бесплатно
Деца од (2-6г) на дополнително легло 50% попуст
Деца од (6-9г) на дополнително легло 30% попуст
НАПОМЕНА:
- Цените се однесуваат по лице за 2 ноќи со појадок и вечера + превоз;
- Туристичка такса 1,50€ по лице од ден (се плаќа на рецепција);
- Трансфер Брзече - Копаоник (еден правец) - 3€;
- Сместување во Hotel Srebrna lisica ; 
- Превоз од Штип и Скопје;
- За сопствен превоз се одбива 15€;
- Резервација се прави со уплата на 30% од вкупниот износ на аранжманот;
- Цените на аранжманот се дадени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1€ = 62 денари;
 
Прочитано 1030 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • Viber & WhatsApp 078 730 777

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 17.00

Сабота 

Top