fbpx
 
Hotel Club A 3* Копаоник
Цените се дадени по лице на ден 
 

Термини

Мин.ноќи

Услуга

Тип на Соба

Краток Престој 3 ноќи

1/2 Соба

1/3 Соба

1/1 Соба

Тип на Соба

Термини

1/2 и 1/3

Соба

1/1 Соба

21.02 - 28.02.2021

4

HB

70€

98€

28.02 – 07.03.2021

98€

137€

28.02 - 07.03.2021

4

HB

64€

90€

 
 
Во цената е вклучено:
Полупансион (Појадок и Вечера) на база шведска маса
Wi-Fi низ цел хотел
Користење на Spa Wellness центар (Внатрешен Базен и Џакузи)
 
Во вкупната цена не е вклучено: 
Туристичка такса: Возрасни 1€ , Деца 0 -7 години - Бесплатно ; 7 -15 год. Плаќаат 0,50€ , деца од 15 год. плаќаат како возрасен 
Хотелско Осигурување: Возрасен 0,50€ , Деца 0–4 год.-Бесплатно; Деца од 4-15 год.0,25€ 
Паркинг 5€
 
Услови за сместување на деца : 
Деца до 4 год. со две полноплатежни суми доколку користи заеднички легло се сместува БЕСПЛАТНО 
Деца од 4 дo 7 год. со две полноплатежни суми доколку користат заедничко легло – Плаќаат 50% oд наведената цена.
Деца од 4 дo 12 год. со две или една полноплатежни суми , плаќаат 70% oд наведената цена и користат посебно легло
 
НАПОМЕНА 
Пријавување во хотел 14:0h / Одјавување во хотелот 10:30 
Ран check in или доцен check out се достапни во зависност од слободниот капацитет и подлежат на доплата. 
Цените се дадени во ЕУР,уплата се врши до денарска противредост 1€=62 Денари 
Во хотелот не се дозволува престој на домашни миленици
Во случај на откажување на резервација поради Covid 19,Хотел го задржува право на наплата на пенали согласно следните услови:
До 14 дена пред пристигнување со доставен PCR тест на име на клиент кој е носител на резервација,нема да бидат наплатени пенали 
Од 14 до 0 дена со доставен PCR тест на име на клиент кој е носител на резервација,ке биде издаден ваучер од стана на хотелот кој ке може да се користи до 27.12.2021
 
Викенд Копаоник
Хотел Јуниор 3* Брзаче / Копаоник
Термин 05.03 – 07.03.2021
3 дена / 2 ноќи
 
Цена по лице 55€
 
Во цената е вклучено:
Смстување на база Полупансион (Појадок и Вечера) 
Хотелско осигурувањ
Надворешен Паркинг
WI-FI
Ски Гардеробер
Анимација за деца
 
Во цената не е вклучено:
Туристичка Такса 1€ Возрасни; Деца 7-15 години 0,50€. Деца до 7 години ГРАТИС. 
 
Попусти и Доплати:
Прво дете 0-6.99 години во присуство на две возрасни лица ГРАТИС – доколку користи заедничко легло,второ дете 0-6,99 години плаќа 12€ сместување на база Полупансион на ден
Дете на возраст од 7 до 11 години со две возрани лица плаќа 12€ на ден на база полупансион
 
Можност за доплата:
Ски Бус до центар на Копаоник;
Ски Карта за Ски стаза Junior (400m долга за деца и почетници) ски инструктори и ски оперема;
Спа Центар:базен 2x4 m, Сауна,Џакузи,Хамам,Тушњви,Фитнес Центар. 
 
 

ŽUPA WELLNESS & SPA 3* центар (стаза Мало Езеро)

Mакс лица

24.Jан -31.Јан

31.Jан - 14.Фев

 

Бр на ноќи

7

7

 

Апп 2

2

515€

498€

 

Aпп 3

3

573€

555€

 

Aпп 4

4

636€

615€

 

Апп 5

5

735€

707€

 

Aпп 6

6

890€

859€

 

Aпп 7

7

982€

946€

 

Акција е веќе пресметана

-20%

 

Акција 20% попуст е пресметана во цена за термини 31.Jан - 07.Фев   I 07.Фев - 14.Фев

+ 20% попуст на наем на ски опрема

+ 20% попуст на ски училиште

Во цената е вклучено:

 • Наем на апартман
 • Пешкири во соба
 • Основно дневно одржување
 • Ски Гардеробер
 • Wi-Fi

Во цената не е вклучено:

 • Полупансион - доплата задолжителна (освен за Апп6 и Aпп7) доплата изнесува 18€ по лице на ден; Деца 2-11,99 години плаќа 9€.Деца до 1,99 години ГРАТИС
 • Туристичка такса (задолжително)1€ по лице на ден;Деца 7- 15 години 0,5€ по лице на ден; Деца 2-7 години ГРАТИС
 • Wellness and Spa центар 2 сауни, соби за масажа, внатрешен базен 9x4,5 метри, џакузи; Услугите во спа центар се резервирати плаќат на лице место во зависност од слободен капацитет;
 • Паркинг во подземна гаража – по цена од 8€ на ден, во зависност на слободни места, плаќање на лцие место;

 
 
Прочитано 236 пати

КОНТАКТ

 • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
 • Viber & WhatsApp 078 730 777

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 17.00

Сабота 

Top